ZUPiC
CAŁODOBOWE USŁUGI POGRZEBOWE

kremacja

Image

Coraz więcej osób wybiera inną formę pochówku niż tę tradycyjną. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzin osób Zmarłych w Zakładzie Usług Pogrzebowych i Cmentarnych MPGK w Rzeszowie wykonujemy kremacje.

Pogrzeb urnowy - jak to wygląda?

W ZUPiC świadczymy usługę kremacji, która staje się coraz bardziej popularną formą pochówku - tu warto podkreślić, że jest ona akceptowana przez Kościół Katolicki. Przebieg procesu jest podobny, jak w przypadku tradycyjnej formy pogrzebu. Ciało Zmarłego jest odpowiednio przygotowywane, ubierane oraz składane w specjalnej trumnie wykonanej z ekologicznych, łatwo ulegających spopieleniu materiałów. Rodzina może uczestniczyć w akcie kremacji, spędzając czas w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu z przeszkloną ścianą. Po zakończeniu procesu spopielenia prochy Zmarłego umieszczane są w wybranej uprzednio urnie - posiadamy bardzo duży wybór urn granitowych, drewnianych i metalowych - która po odprawieniu uroczystości pogrzebowej składana jest do grobu.

Jedyne krematorium w Rzeszowie

Nasz zakład posiada jedyne krematorium, jakie działa na terenie miasta Rzeszów i okolic. Znajduje się ono na Cmentarzu Komunalnym Wilkowyja. Pracownicy zakładu zapewniają kompleksową obsługę, począwszy od odbioru Zmarłego, poprzez przygotowanie zwłok, spopielania i pochówku.Dokument do pobrania

Zlecenie spopielenia

Kontakt

pon.-pt. 7.00-16.00
sobota 8.00-14.00
Zakład Usług Pogrzebowych i Cmentarnych MPGK
ul. Cienista 3,
35-323 Rzeszów
NIP: 8130009854
REGON: 690260991
Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Możesz określić warunki dostępu do cookies w Twojej przeglądarce stron internetowych.