ZUPiC
CAŁODOBOWE USŁUGI POGRZEBOWE

Stoję na wielkim balu i patrzę z balkonu w przepaść w którą o północy wszyscy zostaniemy zrzuceni. Od czasu do czasu spoglądacie na mnie i wiem, że wy wiecie,
iż widzę to, na co patrzę. Chwilami się zatracam i jest jakbym czynił próbne loty - lawirując w niebyciu, spadając myślami w bezkresnej ciemności. Pomimo tego wciąż nie wiem więcej. Poczucie obowiązku każe mi udawać, jako by było inaczej, a przecież znam tylko połowę prawdy - naszą połowę. Jedyne zaś, co mogę uczynić, to rozświetlić Wam ją możliwie najjaśniej, abyście mogli uwierzyć, iż to naprawdę duża połowa.

mistrz ceremonii

Nazywam się Wojciech Dacyl. Pochodzę z Jasła, aczkolwiek mieszkam na stałe w Rzeszowie. Tak się jakoś złożyło, że mam wyższe wykształcenie, a moją pasją jest zgłębianie sensu życia i skoki ze spadochronem.
Z branżą pogrzebową związany jestem od 2007r. Gdy zachodzi takowa potrzeba, świadczę dla zmarłych ostatnią posługę jako Mistrz Ceremonii Świeckiej.
W swojej pracy bez przerwy stykam się ze zjawiskiem śmierci - zarówno w relacji z tymi, których ona spotkała, jak i rodzinami, które straciły bliską im osobę.
Pomimo wspomnianego Campo di Fiori, wciąż pozostaję świadom, jak wiele dla nas wszystkich znaczy nasze życie. Podobnie zdaję sobie sprawę jak trudną jest chwila, gdy los - nie pytając nas o zdanie - odbiera nam człowieka, którego kochamy. Świadomi swej bezradności wobec śmierci pragniemy wówczas uczynić możliwie najlepiej to, co jako jedyne pozostało nam do zrobienia - godnie go pożegnać, oddając należny mu hołd i szacunek. Pożegnać takim, jakim był i takim, jakim zapisał się w naszej pamięci.
Właśnie w tej trudnej chwili oferuję Państwu pomoc. Jako Mistrz Ceremonii świadczę usługę opracowania (na podstawie wywiadu
z rodziną) mowy pożegnalnej, oraz poprowadzenia uroczystości w domu pogrzebowym tudzież pochówku na cmentarzu.
Nie ma dwóch takich samych ludzi, dlatego do każdego pogrzebu przygotowuję się indywidualnie, zarówno pod względem treści pożegnalnej mowy, oprawy muzycznej, jak i samej formy przebiegu uroczystości. Wszystkie szczegóły ceremonii ustalam z rodziną Zmarłego będąc otwarty na Jej propozycje i sugestie.
W swojej wieloletniej karierze Mistrza Ceremonii miałem zaszczyt świadczyć swą posługę dla wybitnych osobistości takich jak:
- Wojciech Deneka - znakomity aktor polskiej sceny teatralnej
- Wiesław Radomski - wybitny zawodnik i trener piłki siatkowej
- Zbigniew Domino - uznany pisarz, autor Sybariady Polskiej

Prawda jednak jest taka, iż każdy z nas jest na swój sposób niepowtarzalny. Całkiem możliwe, iż miłość żegnającej zmarłego niepozornej garstki ludzi, znaczy więcej niż wszelkie honory, zaszczyty i odznaczenia. Dlatego wszystkich, których żegnam staram się traktować
z równym zaangażowaniem.

W razie nadejścia nieuniknionego - serdeczne zapraszam do skorzystania z mojego doświadczenia.

Z szacunkiem – Wojciech Dacyl
Świecki Mistrz Ceremonii PogrzebowychKontakt

pon.-pt. 7.00-16.00
sobota 8.00-14.00
Zakład Usług Pogrzebowych i Cmentarnych MPGK
ul. Cienista 3,
35-323 Rzeszów
NIP: 8130009854
REGON: 690260991
Ta strona używa cookies i podobnych technologii. Możesz określić warunki dostępu do cookies w Twojej przeglądarce stron internetowych.